Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaPortalAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Basında Çıkan Haberler

2 posters
YazarMesaj
st_tubi
yönetim yardımcısı
yönetim yardımcısı
st_tubi

Basında Çıkan Haberler Empty
MesajKonu: Basında Çıkan Haberler   Basında Çıkan Haberler I_icon_minitimePaz Şub. 24, 2008 12:08 am

Basında çıkan tüm haberleri burada bulabilirsiniz
st_tubi
yönetim yardımcısı
yönetim yardımcısı
st_tubi

MesajKonu: Geri: Basında Çıkan Haberler   Basında Çıkan Haberler I_icon_minitimePaz Şub. 24, 2008 8:09 pm

Yoksul bir ülkede komedyenlik kolay
Avrupa Yakası`ndaki Şahika tiplemesiyle her hafta olay yaratan Binnur Kaya ilk kez konuştu: "Ev kiralarının asgari ücretten yüksek olduğu bir memlekette yaşıyoruz. Bu hem komik hem trajik"..

Doğu`da yoksulluk var. Batı ile Doğu`da yaşayan aynı haklara sahip olmalı.

Kadına yönelik şiddetin önüne geçmek için kadının ekonomik özgürlüğü şart.

Ekranda mahremimi açık ediyorum. O yüzden oyunculuk samimi yapılmalı.

O Avrupa Yakası dizisindeki Şahika tiplemesiyle herkesi gülmekten kırıp geçiren Binnur Kaya . Türkiye `nin en iyi komedyeni olarak gösterilen ve "Dişi Kemal Sunal " denilen Kaya , Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu. Kaya , daha önce Kaynanalar , Bir Demet Tiyatro, Baba Evi , Yabancı Damat gibi dizilerde oynadı. Babam ve Oğlum `daki saf ve çılgın kadın tiplemesiyle herkesi kendine hayran bıraktı. Kaya , Avrupa Yakası `ndaki rolünün aksine çok utangaç. Gösterişten çok uzak, belki de hayattaki en mütevazı insanlardan biri. Kaya ile şöhreti, en çok izlenen programlar olan dizilerin hayatımızdaki yerinin yanı sıra Türkiye gündemini de konuştuk.

* Sinema filmlerinin yanı sıra yıllardır dizilerde de oynuyorsunuz. Ama popüler olmanız Avrupa Yakası `yla oldu. Neden şimdi?

Avrupa Yakası beş sezondur devam eden bir dizi. Popüler bir dizi o yüzden ön plana çıkmış olabilirim . Ama kendimle ilgili kısmında bu ilgiyi hem anlamıyorum hem de buna söyleyecek bir şeyim yok gerçekten. Ben de bunları kendime soruyorum.

* Bu bir patlama aslında...

Oynadığım karakterden olsa gerek. Şahika `nın benim için özel bir yeri var. Aklımızdan geçen, ama yapamadığımız ve söyleyemediğimiz şeyleri ilkel bir canlı gibi birden yapıyor. Gerçekten bazen karşısındakinin şöyle bir suratına vurasınız gelir ya da şu an hakaret edeyim demek gelir insanın içinden ama toplum içinde yaşadığımız için genelde yapmayız. Ama Şahika bunları yapıyor. Zaten ben de yavaş yavaş anlıyorum ve tanıyorum Şahika `yı.

* Avrupa Yakası beş sezondur izlenme rekorlarıyla gidiyor. Dizi artık fenemon haline geldi. Bunu neye bağlıyorsunuz?

Çünkü Türkiye `deki tek komedi dizisi. Ev kiralarının asgari ücretten yüksek olduğu bir memlekette yaşıyoruz. Bu hem komik hem de trajik. Bu aynı zamanda komedi yapabilmek için çok malzeme var demek oluyor. Diğer taraftan hayat gerçekten çok zor. Bu nedenle komedi yapalım derken komik duruma düşmek de var. En azından bu zorlukları biraz unutturup insanları gülümsetebilmek önemli bir şey. Avrupa Yakası bunu yapıyor. Yaptığı işi seven biri olarak hep ne yaşıyorsam, paylaşma izni versin bana hayat diye dua ettim. Çünkü kendimi ifade edebildiğim başka hiçbir araç yok. Gülüyorsak hep beraber gülelim, bir saat mi kalıyoruz o ekranda kendi kendimize gülüyor, eğleniyor durumuna düşmeyelim. Bence dizinin böyle incelikleri var. Gülse Birsel önemli bir beyin. Zaten başarı dediğiniz çok büyük bir yük. Bir insanın işini en iyi şekilde yapması bence en büyük başarı. Şimdi yaşadığımız hayatta başarı demek yukarı çıkmak demek. Yukarı çıkınca da merdivenden mi ineceksin, yuvarlanacak mısın, hep yukarıda mı asılı kalacaksın belli değil. Bu nedenle çok tehlikeli.

2007-11-19 Sabah
st_tubi
yönetim yardımcısı
yönetim yardımcısı
st_tubi

MesajKonu: Geri: Basında Çıkan Haberler   Basında Çıkan Haberler I_icon_minitimePaz Şub. 24, 2008 8:12 pm

GAFFUR gitti Şahika geldi
GÜLSE BİRSEL SON BOMBASINI PATLATTI

ATV `nin izlenme rekorları kıran dizisi Avrupa Yakası `nın yeni döneminde Gaffur yok Şahika var. Gülse Birsel `e göre, diziye kötü kadın tiplemesiyle katılan Şahika olay yaratacak

Ekrandakİ sit-com diziler içinde en çok sevilen ve izlenme rekorları kıran Avrupa Yakası yeni döneme hazır. Dizinin senaryosunu kaleme alan usta gazeteci Gülse Birsel , dördüncü yılında bambaşka bir Avrupa Yakası izleyeceğimizi açıklıyor. Önceki gün Çırağan Sarayı `ndaki atv`nin yeni döneminin tanıtım gecesinde starBOX`a özel açıklamalarda bulunan Gülse Birsel , `Bu sene en iyi senemiz olacak, birinci bölümün çekimlerinden anladım bunu` diyor.

ORTALIK KARIŞTI

Yenİ dönemde geçen yıl Gaffur tiplemesiyle diziye dahil olan Peker Açıkalın `ın oyuncu kadrosundan ayrıldığını söyleyen Birsel `in bir de iyi haberi var: Gaffur diziden ayrıldı ama Binnur Kaya `nın canlandıracağı Şahika tiplemesi ortalığı Gaffur `dan bin beter karıştıracak...

GÜRGEN ÖZ SÜRPRİZİ

KADROYA Binnur Kaya dışında Gürgen Öz `ün de dahil olduğunu açıklayan Birsel , `Peker `in yokluğunu senaryoyla, diğer karakterlerle ve hikayelerle hissettirmemeye çalışacağız` diyor. Birsel , yeni bölümlerle ilgili de ipuçları veriyor: Şahika , Avrupa Yakası `ndaki bütün ilişkilerin, dostlukların ve bütün ahengin öldürücüsü olabilir. Her şeyi bozabilir, her şeyi birbirine karıştırabilir. Aslı ile Cem `in ilişkilerinde de kilit noktası olacak...
st_tubi
yönetim yardımcısı
yönetim yardımcısı
st_tubi

MesajKonu: Geri: Basında Çıkan Haberler   Basında Çıkan Haberler I_icon_minitimePaz Şub. 24, 2008 8:16 pm

Sözleri facebook`taki `zamazingo`ya girdi

Sevilen dizi "Avrupa Yakası "nın yaratıcısı Gülse Birsel , konuşması ve giyimiyle gençler arasında salgın halini alan karakterlerine yenisini ekledi. Binnur Kaya `nın canlandırdığı "Şahika " karakterinin sözleri, internet haberleşmesinin yeni dili oldu. Facebook `ta "zamazingo" adlı bölümde Şahika `nın sözlerine geniş yer verildi. Bu bölümü tıklayanlar, Şahika `dan seçtikleri "Gıdısından bal çalıcam. Kalitemi bozucam. Gıcık kapıcam" gibi sözleri kullanarak, birbirine selam yolluyorlar.

2007-11-22 Sabah
st_tubi
yönetim yardımcısı
yönetim yardımcısı
st_tubi

MesajKonu: Geri: Basında Çıkan Haberler   Basında Çıkan Haberler I_icon_minitimePaz Şub. 24, 2008 8:23 pm

Şahika podyuma çıktı ikoncan izledi

Yıldırım Mayruk’un “2023’e Hikayeler XVII” adlı defilesi Swissotel’de gerçekleşti. ‘Uyanma Zamanı’ sloganıyla 2008-2009 kış koleksiyonunun tanıtıldığı defilede kıyafetleri, Allona, Cansu Dere, Çağla Şıkel, ...

Yıldırım Mayruk ’un “2023’e Hikayeler XVII” adlı defilesi Swissotel ’de gerçekleşti. ‘Uyanma Zamanı’ sloganıyla 2008-2009 kış koleksiyonunun tanıtıldığı defilede kıyafetleri, Allona, Cansu Dere , Çağla Şıkel , Demet Şener , Deniz Pulaş , Özge Ulusoy ve Tülin Şahin gibi ünlü mankenler tanıttı. Gecenin sürpriz ismi ise ‘Avrupa Yakası ’nda Şahika karakteriyle yıldızı parlayan Binnur Kaya oldu. Podyuma tek kıyafetle çıkan Kaya ’yı alkışlayanlar arasında Şahika karakterinin esin kaynağı olan Eda Taşpınar da vardı.

ŞAHİKA SANKİ GERÇEK

İlk podyum sınavında rol arkadaşını yalnız bırakmayan Gülse Birsel , “Şahika yaratılmış değil, sanki varolmuş gibi. Bir moda ikonu olarak Yıldırım Mayruk ’un defilesinde yer alması beni çok heyecanlandırdı” dedi. Mayruk ’un yardımcısı Barbaros Şansal ise, “Popüler kültürden çok fazla uzaklaşmamak için Binnur Kaya ’ya bu defilede yer verdim” diye konuştu.

30 bin lira gelir Alzheimer Vakfı ’na

DEFİLENİN finalinde sunulan gelinliği üç yıldır Mayruk ’un yanında çalışan Feride İkizoğlu giydi. Bu zamana kadar tüm Yıldırım Mayruk defilelerinde yer alan Sema Şimsek ise hamile olduğu için podyuma çıkamadı. 100 YTL ’lik biletlerden 300 adet satılan geceden elde edilen 30 bin YTL gelir Alzheimer Vakfı ’na bağışlandı.

2007-11-15 Akşam
tatlıcadı
binnu
binnu

MesajKonu: Bu ne hal Şahika? Görenler şaşırdı!   Basında Çıkan Haberler I_icon_minitimePaz Nis. 27, 2008 12:29 pm

Avrupa Yakası nın Şahika sı Binnur Kaya, ilginç kıyafetle kameralara yakalandı
Avrupa Yakası `nın Şahika `sı Binnur Kaya `ya önceki akşam oyuncu Yasemin Alkaya ile birlikte Nişantaşı `nda alışveriş yaparken objektiflere takıldı . Dizide rol icabı sosyetik bir kadını canlandıran ve bir giyindiğini bir daha giyinmeyen Binnur Kaya ilginç kıyafeti ile herkesi şaşırttı. Frapan hali ile bilinen oyuncu, normal hayatında görünenin tam aksine lastik ayakkabılar ve rahat elbiseleri ile dikkat çekti.

Arkadaşlar resim bulamadımm açılmıyooduu denedim açılmadı eğer bulursm paylaşıcamm söz(:
http://www.yenidunyaforum.com
tatlıcadı
binnu
binnu

MesajKonu: Geri: Basında Çıkan Haberler   Basında Çıkan Haberler I_icon_minitimePaz Nis. 27, 2008 12:34 pm

Okyanusta aile içi şiddet!
Tolga Çevik`in sunduğu `Komedi Dükkanı`na Binnur Kaya konuk oluyor. Programın ilk bölümünde, Çevik ve Kaya bir otel tanıtım filmi için evleniyor.
İkinci bölümde ise balayına çıkan çiftin bindikleri uçak düşünce, ikili okyanusun ortasında bir salda mahsur kalıyor. Tolga Çevik , Binnur Kaya `nın kendisini aldattığını öğrenince ise, işler çığırından çıkıyor.

!...ReSiM...!
Basında Çıkan Haberler Komedidukkanide8
tatlıcadı
binnu
binnu

MesajKonu: Geri: Basında Çıkan Haberler   Basında Çıkan Haberler I_icon_minitimePaz Nis. 27, 2008 12:36 pm

Şahika`yı sokakta görenler `şaşırdı!`
atv `de yayınlanan ve izlenme rekorları kıran `Avrupa Yakası ` dizisinde abartılı, gösterişli ve sosyetik bir karakter olan `Şahika `yı canlandıran Binnur Kaya önceki akşam Nişantaşı `nda alışveriş yaptı. Oyuncu arkadaşı Yasemin Alkaya ile dolaşan Kaya , Beymen Brasserie `de de kahve molası verdi.
Tanımakta zorlandılar
Tam bu sırada fotoğrafları çekilen Binnur Kaya utangaç tavırlarıyla dikkat çekti. Dizideki girişkenliğinin tam tersine, gerçek hayata son derece utangaç olan Binnur Kaya `yı desenli düz kesim elbisesi, renkli spor ayakkabıları ve makyajsız hali ile görenler tanımakta zorlandı.
!...ReSiM...!
Basında Çıkan Haberler 7af12c9da8dcf6499b20de8rf0
tatlıcadı
binnu
binnu

MesajKonu: Geri: Basında Çıkan Haberler   Basında Çıkan Haberler I_icon_minitimePaz Nis. 27, 2008 12:37 pm

Podyumda Şahika fırtınası
Yıldırım Mayruk `un 2023`e Hikayeler XVII defilesi önceki gece Swissotel `de gerçekleşti. 2008-2009 kış koleksiyonunun tanıtıldığı kıyafetleri Cansu Dere , Çağla Şikel , Demet Şener , Deniz Pulaş gibi mankenler sundu.
Defilenin sürpriz ismi ise `Avrupa Yakası `nda `Şahika ` karakteriyle yıldızı parlayan Binnur Kaya oldu. Podyuma bir tek kıyafetle çıkan Binnur Kaya `yı alkışlayanlar arasında rolünden esinlendiği iddia edilen `İkocan` Eda Taşpınar da vardı. Binnur Kaya `yı bu mutlu gününde rol arkadaşları Gülse Birsel ile Hasibe Eren de yalnız bırakmadı.
SÜREYYA YALÇIN `A BENZİYOR
Yıldırım Mayruk `un yardımcısı Barbaros Şansal ise "Önümüzdeki hafta konuk oyuncu olarak Avrupa Yakası `nda oynayacağım. Binnur Kaya `nın `Şahika ` karakteri Eda Taşpınar `a değil de saçıyla başıyla daha çok Süreyya Yalçın `a benziyor. Popüler kültürden çok fazla uzak kalmamak nedeniyle Binnur Kaya `ya defilede yer verdim" dedi.
ReSiM açılmıyoduu özür dilerim(:
tatlıcadı
binnu
binnu

MesajKonu: Geri: Basında Çıkan Haberler   Basında Çıkan Haberler I_icon_minitimePaz Nis. 27, 2008 12:39 pm

Yabancı Damat`ın Nazire`si Avrupa Yakası`nda...
`Babam ve Oğlum` (Hanife), Küçük Kıyamet (Filiz) gibi sinema filmlerinin yanında yaz başında sona eren `Yabancı Damat`ta Nazire karakterini başarıyla oynayan Binnur Kaya, yeni yayın döneminde `Avrupa Yakası`nda sevenlerinin karşısına çıkıyor.
Binnur Kaya , `Avrupa Yakası `nda farklı bir karakterde rol alacak.
Dizinin senaristi ve oyuncusu Gülse Birsel , Sabah`a verdiği röportajında transferle ilgili olarak; Binnur Kaya `yı kadrolarına kattıklarını, izleyicinin önümüzdeki dönem çok farklı bir karakterle karşı karşıya kalacağını ve herkesin şaşıracağını söyledi. 1995 Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunu olan Kaya , ilk sinema deneyimini `İnşaat` filmiyle yaşamıştı.
!...ReSiM...!

Basında Çıkan Haberler 7af12c9da8dcf6499b20de8sw3
tatlıcadı
binnu
binnu

MesajKonu: Geri: Basında Çıkan Haberler   Basında Çıkan Haberler I_icon_minitimePaz Nis. 27, 2008 12:41 pm

Moda ikonu Şahika Beyaz Show`da
Sunuculuğunu Beyazıt Öztürk `ün yaptığı sevilen talk- show programı Beyaz Show `a bu hafta; Mustafa Keser ve Binnur Kaya konuk oluyor. Türk Halk Müziği `nin ve Türk Sanat Müziği `nin usta yorumcusu Keser , sevilen şarkılarıyla izleyenleri eğlendirecek. Türkiye `nin son zamanlarda en çok güldüğü kadınlardan biri olan Avrupa Yakası `nın `moda ikonu` Binnur Kaya da dizi çalışmalarını, tiyatro hayatını ve önümüzdeki döneme ilişkin projelerini anlatacak.

...ReSiM...
Basında Çıkan Haberler Adszwi8
tatlıcadı
binnu
binnu

MesajKonu: Geri: Basında Çıkan Haberler   Basında Çıkan Haberler I_icon_minitimePaz Nis. 27, 2008 12:42 pm

Sözleri facebook`taki `zamazingo`ya girdi

Sevilen dizi "Avrupa Yakası "nın yaratıcısı Gülse Birsel , konuşması ve giyimiyle gençler arasında salgın halini alan karakterlerine yenisini ekledi. Binnur Kaya `nın canlandırdığı "Şahika " karakterinin sözleri, internet haberleşmesinin yeni dili oldu. Facebook `ta "zamazingo" adlı bölümde Şahika `nın sözlerine geniş yer verildi. Bu bölümü tıklayanlar, Şahika `dan seçtikleri "Gıdısından bal çalıcam. Kalitemi bozucam. Gıcık kapıcam" gibi sözleri kullanarak, birbirine selam yolluyor.

Basında Çıkan Haberler
1 sayfadaki 1 sayfası