Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaPortalAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Bunları Biliyormuydunuz?

2 posters
YazarMesaj
st_tubi
yönetim yardımcısı
yönetim yardımcısı
st_tubi

Bunları Biliyormuydunuz? Empty
MesajKonu: Bunları Biliyormuydunuz?   Bunları Biliyormuydunuz? I_icon_minitimeSalı Şub. 26, 2008 1:16 am

Burada ufak ama genelde bilinmeyen bilgileri paylaşabilirsiniz...
sedos_674
yönetim yardımcısı
yönetim yardımcısı
sedos_674

ruhsal durumum : Bunları Biliyormuydunuz? Stresliqm1
durumum: : Bunları Biliyormuydunuz? Cevrimiciih4
takımı : : Bunları Biliyormuydunuz? Besiktas

MesajKonu: Geri: Bunları Biliyormuydunuz?   Bunları Biliyormuydunuz? I_icon_minitimePtsi Mart 24, 2008 12:06 am

--------------------------------------------------------------------------------
-ATATÜRKÜN DÜNYADA BAŞÖĞRETMEN SIFATLI TEK LİDER OLDUĞUNU
-BİR GEOMETRİ KİTABI YAZDIĞINI
-ÜÇGEN,AÇI,DİKDÖRTGEN GİBİ VE 48 TANE GEOMETRİ TARİMİNİ(TÜRKÇE)İSİM BABASINN BİZZAT M.KEMAL OLDUĞUNU
-NORVEÇÇEDE ATATÜRK GİBİ OLMAK DİYE BİR DEYİM OLDUĞUNU
-ATATÜRKÇİÇEĞİNİN ADINI ,ÇİÇEĞİ BULAN WANDERBİT ÜNİVERSİTESİ PROF.DR.KİRK LANDIN 'İN KOYDUĞUNU VE BU ÇİÇEĞİN TÜM DÜNYADA BU İSİMLE ÜRETİLİP SATILDIĞINI
-YUNAN BAŞKOMUTANI TRİKOPİS'İN,HİÇBİR ZORLAMA VE BASKI OLMADAN HER CUMHURİYET BAYRAMINDA ATİNADAKİ TÜRK ELÇİLİĞİNE GİDEREK ,ATATÜRKÜN RESMİNİN ÖNÜNE GEÇTİĞİNİ VE SAYGI DURUŞUNDA BULUNDUĞUNU
-KURTULUŞ SAVAŞI'NDA RÜTBE ALAN BİR ÇOK KADIN ASKERLERİMİZİN OLDUĞU,DÜNYA TARİHİNE GEÇEN TEK BİR ÜSTEĞMENİMİZİN OLDUĞU,ÜST TEĞMEN KARA FATMAN'NIN 700 ERKEK,43 KADINDAN OLUŞAN MÜFREZENİN REİSLİĞİNE BİZZAT ATATÜRK TARAFINDAN ATANMIŞ OLDUĞUNU
-BİR RÖPORTAJDA BİRLEŞMİŞ MİLLETLER E ÜYE OLMAYI DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ?DİYE SORULDUĞUNDA "ŞARTLARIMIZI KOYARIZ,KABULLERİNE BAĞLI.BİZ MÜRACAAT ETMEYİZ ÜYE OLMAK İÇİN,DAVET GELİRSE DÜŞÜNÜRÜZéDEDİĞİNİ VE BUNUN ÜZERİNE BM YASASININ DEĞİŞTİRİLDİĞİNİ VE ÜYELİĞE DAVET EİLEN İL ÜLKENİN TÜRKİYE CUMHURİYETİ OLDUĞUNU

--------------------------------------------------------------------------------
sedos_674
yönetim yardımcısı
yönetim yardımcısı
sedos_674

MesajKonu: Geri: Bunları Biliyormuydunuz?   Bunları Biliyormuydunuz? I_icon_minitimePtsi Mart 24, 2008 12:06 am

1938 DE GENERAL McArthurt'UN EN ZOR,EN PROBLEMLİ,EN BUHRANLI DÖNEMİNDE,DANIŞMAN,SENATÖR VE BAKANLARINDAN OLUŞAN YÜZ YİRMİDEN FAZLA KİŞİYE;ŞU ANDA HİÇBİRİNİZİ DEĞİL,BÜYÜK İSTİDADI İLE MUSTAFA KEMAL'İ GÖRMEK İÇİN NELER VERMEZDİM DEDİĞİNİ

-1996DA HAİTA CUMHURBAŞKANININ VASİYETİNDE ,MEZAR TAŞINA YAZILMASINI İSTEDİĞİ METİNDE ;BÜTÜN ÖMRÜM BOYUNCA TÜRKİYENİN LİDERİ M.KEMAL ATATÜRK'Ü ANLAMIŞ VE UYGULAMIŞ OLMAKTAN DOLAYI MUTLU ÖLDÜM YAZDIĞINI

-1938 DE ATA'NIN ÖLÜMÜNDE TAHRAN GAZETESİNDE YAYINLANAN ŞİİRDE;ALLAH BİR ÜLKEYE YARDIM ETMEK İSTERS ONUN ELİNDEN TUTMAK İSTERSE BAŞINA MUSTAFA KEMAL GİBİ BİR LİDER GETİRİR DENİLDİĞİNİ

-2000'DE ABD BAŞKANININ MİLENYUM MESAJINDA;MİLENYUMUN HİÇ ŞÜPHE YOKTUR Kİ TEK DEVLET ADAMI M.KEMAL ATATÜRK TÜR.ÇÜNKÜ O YILIN DEĞİL ASRIN LİDERİ OLABİLMEYİ BAŞARMIŞ TEK LİDERDİR.DENİLDİĞİNİ

-2005 DE AMERİKANIN EN ÜNLÜ EKONOMİSTLERİNDEN BİRİSİ OLAN MR.JOHNS'UN ÖNERİSİNİN TÜRKİTE EKONOMİYLR SAVAŞTA BİR TEK ATATÜRK'Ü ÖRNEK ALSIN YETER OLDUĞUNU BİLİYOR MUYDUNUZ?
sedos_674
yönetim yardımcısı
yönetim yardımcısı
sedos_674

Güneş'in her saniyede kendi kütlesinden 4.2 milyon ton harcadığını,
-1957 yılında uzaya gönderilen ilk canlının Layka isimli bir köpek olduğunu,
-Balıkların gözleri açık uyuduklarını,
-İnsan vücudunun %2'sinin kalsiyumdan oluştuğunu,
-Dünya'nın dönüş hızının kutaplardan Ekvator'a geldikçe arttığını,
-Türkiye'de resmi kayıtlara geçen en uzun soyadın "Ayyıldızlı Kırmızı Bayrak Taşıyan Kahramanoğlu" olduğunu,
-Dünya'nın en büyük evinde tam 1788 odanın bulunduğunu,
-Bir dakika boyunca gülmenin 80 adet vücudun kasını harekete geçirdiğini.
-Ünlü besteci Beethoven'in son bestesini, sağır olarak yaptığını...
-Paris'teki Versailles Sarayı'nın 1300 odası olduğunu ve hiç tuvaletinin olmadığını...
-Bir çift sineğin sadece nisan-mayıs aylarında bıraktıkları yumurtaların tamamından sinek çıksa idi, dünyayı 14 metre kalınlığında bir sinek tabakası kaplayacağını...
-Kansas'da başka bir memlekete giderken valilikten ''Bu kişinin gezmeye yetecek kadar parası vardır.'' belgesi almak zorundadır.
-Eyfel kulesinin yapımında toplam 6400 ton ağırlığında 18.100 adet demir parçası kullanıldığını...
-Süleymaniye caminin 4 minaresi olmasının sebebinin, Kanuni'nin İstanbul'un fethinden sonraki dördüncü padişah; bu dört minaredeki on şerefenin de Osmanlının onuncu padişahı olduğunun bir işareti anlamına geldiğini...
-Bir insandaki toplam damar uzunluğunun 150 bin km. ve dünya ile güneş arasındaki mesafenin de 150 milyon km. olduğunu...
-Osmanlı sultanlarının ve bazı alimlerin başlarındaki kavukların, kefenlerinden oluştuğunu, sık sık ölümü hatırlayıp ona göre karar verdiklerini, ayrıca öldükleri zaman hemen başlarındaki kefenle defnedildiklerini...
-Bir futbolcunun topa her kafa vuruşunda, beyninden 1000(bin) hücrenin öldüğünü...
-Ortalama bir insanda 30.000-100.000 adet saç olduğunu, hergün yaklaşık 100 tanesinin döküldüğünü..
-İnsan vücudunun her 7 yılda -ölen hücrelerin yerine yenisi gelerek- tamamen yenilendiğini...
-Amerikan halkının %60'ının ülkelerini, dünya haritasında bulamadıklarını...
-Bir istiridye türü yüz yıldan daha uzun yaşayabildiğini...
-0(sıfır)'ı Müslümanların bulduğunu...

Bunları Biliyormuydunuz?
1 sayfadaki 1 sayfası